Próbuję pisać programy w Visual Studio 2010.... Tu dzielę się swoimi doświadczeniami. Opisuję tu też swoje zmagania z najnowszą wersją Joomli oraz Corelem.

Corel

piątek, 19 grudnia 2014

Jakoś ostatnio mam mało czasu na blogowanie i nie tylko. Rzadko ostatnio pracuję w Visual Studio, a programowanie w Visual Basicu ograniczam praktycznie do VBA w Excelu i Accessie. Tym ostatnim aplikacjom poświęcam zresztą swój inny blog:

Excel, Access, VBA ...

Za to częściej bawię się grafiką. Mam Corela (wersja X5) i staram się wykorzystywać go w różnych sytuacjach. Wprawdzie dawno, dawno temu byłam na kursie Corela, ale przez 10 lat nie tylko większość rzeczy zapomniałam (jak się czegoś nie używa na co dzień, to nic dziwnego), ale też i kolejne wersje tego programu są zdecydowanie bardziej rozbudowane.
Ostatnio bawiąc się trochę grafiką (choć talentów plastycznych nie mam żadnych), sporo się jednak uczę, niestety - w dość mało usystematyzowany. Może w przyszłym roku uda mi się to jakoś uporządkować? A póki co - to do tej mojej blogowej ściągi dodaję nową kategorię: Corel.

I już mam pierwszą poradę dla siebie samej - choć może się przydać także innym. Od pewnego czasu tworząc nowy obrazek w Corel Photo-Paint - w ogóle nie pojawiał mi się formularz, w którym mogłam ustawić podstawowe parametry obrazka.

nowy pbrazek Corel

Próbowałam skorzystać z opcji Napraw, ale bez efektu. Byłam już bliska odinstalowania i ponownego zainstalowania całego pakietu, ale udało mi się znaleźć w internecie proste rozwiązanie. Chcąc zresetować ustawienia Corela, wystarczy przy jego uruchomieniu trzymać wciśnięty przycisk F8. Pojawia się komunikat, w którym potwierdzamy zmianę ustawień i już.

 resetowanie Corela

 

 

 


 


 

Kurs CorelDRAW - kompendium wiedzyWydawnictwo Strefa Kursów
ministat liczniki.org