Próbuję pisać programy w Visual Studio 2010.... Tu dzielę się swoimi doświadczeniami. Opisuję tu też swoje zmagania z najnowszą wersją Joomli oraz Corelem.
Blog > Komentarze do wpisu

Joomla dla początkujących

Joomla to system zarządzania treścią, wykorzystywany do tworzenia stron internetowych. Darmowy i bardzo popularny.
Na tym blogu mam już kategorię wpisów poświęconą właśnie Joomli, ale wymaga zdecydowanie uzupełnienia i to na poziomie zupełnie początkującym. Jestem właśnie na etapie zdalnego pokazywania jednej z moich koleżanek - jak na co dzień zarządzać stroną zbudowaną właśnie w oparciu o Joomlę. A ponieważ - może się to przydać także innym, będę publikować to także na blogu.

Na początek więc podstawy.
Oparta o Joomlę strona w internecie to Witryna - czyli to, co widzimy w przeglądarce po wpisaniu jej adresu internetowego, przeznaczona dla czytelników. Ta część, która jest przeznaczona dla zarządzającego stroną to Zaplecze. Dostęp do zaplecza jest możliwy poprzez adres zbudowany wg zasady:

adres_strony\administrator

Oczywiście ten dostęp jest ściśle reglamentowany tzn. wymaga podania loginu i hasła, a w dodatku użytkownik musi mieć odpowiednio wysokie uprawnienia.

Joomla- zaplecze

Pierwsze uprawnienia dla poszczególnych użytkowników może dodać administrator czyli osoba instalująca Joomlę na stronie i ustawiająca dla niej konto administratora.

 


 

Joomla - kurs video

 


Kurs Tworzenie stron Joomla 2.5

wtorek, 02 lutego 2016, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/04/02 18:08:33
Dzięki joomli można zrobić nawet najbardziej skomplikowane strony jednak o ile kiedyś byłem jej zwolennikiem to teraz jeśli już nie ma możliwości napisania własnego i jest konieczność zastosowania gotowego CMSa wybrałbym bardziej Wordpressa w którym jednak o wiele trudniej zrobić pewne rzeczy.
-
2016/04/02 18:21:15
@Lampkiled
Nie znam Wordpressa,więc trudno mi porównać. Póki co - Joomla sprawdza się.

Wydawnictwo Strefa Kursów
ministat liczniki.org